Cant de l’estoreta 2019

La Falla de la Plaza del Árbol ha organizado un año más el tradicional Cant de L’estoreta 2019

El Acto presidido por la Fallera Mayor Infantil de Valencia Sara Larrazábal, la Corte de Honor y la Fallera Mayor Infantil de Falla Plaza del Árbol Rocio Rodriguez

Sara Larrazábal FMV 2019

Aqui todas las fotos de la recogida de premios

VIDEO DEL ACTO

LISTA DE PREMIOS

Premi al Cant:

1º RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON
2º QUART – EXTRAMURS – VELÀZQUEZ
3º CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA
4º RIPALDA – SOGUERS
5º PLAÇA DEL NEGRET
6º DR. SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO
7º PORTAL DE VALLDIGNA – SALINES
8º PLAÇA DE LA SANTA CREU
9º PLAÇA SANT BULT
10º SANT MIQUEL – PLAÇA VICENT IBORRA
11º PLAÇA DE L’ANGEL
12º SERRANS – PLAÇA DELS FURS
13º NORTE – DR. ZAMENHOF
14º PINTOR STOLZ – BURGOS
15º CARRER DE DALT – SANT TOMÀS
16º JOAQUIM COSTA – BURRIANA
17º MARQUES DE CARO – DR. CHIARRI
18º MURILLO – PALOMAR

Premi al Conjunt:

1º QUART – EXTRAMURS – VELÀZQUEZ (LEMA: MONUMENT AL MARQUES DE CAMP)
2º CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA (LEMA: LA BELLE EPOQUE VALENCIANA)
3º RIPALDA – SOGUERS (LEMA: LES ESSÈNCIES DE J. ROBILLARD)
4º RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON (LEMA: OLIMPIADES VALENCIANES DE 1917)
5º DR. SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO (LEMA: EL CANT DEU CONTINUAR)
6º NORTE – DR. ZAMENHOF (LEMA: MASCLETÀ L’HIMNE I L’EXPOSICIÓ REGIONAL DE VALÈNCIA DE 1909)

Premi al xiquet més típic:

1º JOSÉ CAMPO PÉREZ, QUART – EXTRAMURS – VELÀZQUEZ
2º AGUSTINA D’ARAGÓ, CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA
3º TARGETA DE VISITA, RIPALDA – SOGUERS
4º LA ESTRELLA DE LOS MARES, SERRANS – PLAÇA DELS FURS
5º BLASCO IBAÑEZ, DR.SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO
6º TOMÁS TRENOR i PALAVICINO, NORTE – DR. ZAMENHOF

Galardons Especials:

– Premi de la Diputació de València a la Falla PLAÇA RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON
– Premi del Fundador Manuel Aliaga a la Falla MARQUES DE CARO – DR. CHIARRI
– Premi del Cofundador Manuel Jesús-María Baselgas a la Falla PLAÇA DE LA SANTA CREU
– Premi Artesanía Llobé a la Falla DR.SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO
– Premi Falla Plaça de l´Arbre a la Falla PLAÇA DEL NEGRET
– Premi al millor cant d’Onda Fallera a la Falla RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON
– Premi Junta Municipal Ciutat Vella a la Falla SERRANS – PLAÇA DELS FURS

Jurat:

Rafael Solaz (Bibliògraf i croniste)
Joan Antoni Alapont (Lo Rat Penat)
Jose Luís Llisó (Archival)
Ricard Català (Asociació d’Estudis Fallers)
Daniela Gómez De Los Ángeles (FMIV 2018)
Joaquín Esteve i Galiana (Honorífic) Ana Cuesta (Periodista, Mantenidora FMV 2018)
José Miguel de Vicente (Junta Municipal Ciutat Vella)
Macarena Izquierdo Gutiérrez (La Joia Indumentaria)
Pedro Rodenas Fuentes (Junta Central Fallera)

Volem agrair a totes les comissions participants l’esforç realitzat per formar part del festival.
Moltes gràcies a totes.

¿QUIERES VER LA ESTORETA VELLETA DE 2018? AQUI OS LA DEJAMOS.

SUSCRIBETE A NUESTRO CANAL

Deja un comentario